| Ciprian363636 a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg intre Samsung Galaxy A5(2017) si Samsung Galaxy S7 Edge.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Personal as spune a5 nu vad ce mari diferente sunt intre ele sau s8

| sorinake a răspuns:

S7 datorita performantelor superioare
A5 am avut si in scurt timp va merge tot mai greu.

| Adiav a răspuns:

Salut cu siguranta Samsung Galaxy S7 Edge

| alexsil05 a răspuns:

S7 Edge, deoarece ii considerat telefon High-Spec, Seria A5 ii considerat o serie de telefoane Medium-Spec. Daca alegi S7-le o sa ai performante sporite. Mai ales si ca are un design Slim.

| Andreea2913 a răspuns:

Eu am a5 si merge super bine.

| Lory29 a răspuns:

Samsung Galaxy S7 Edge... Chiar daca rezolutia sa este de 12 MP, iar al Samsungului Galaxy A5 ( 2017 ) este 16MP, acest telefon ( Samsung Galaxy S7 Edge ) are 4GB RAM, iar celalalt are doar 3 GB RAM. Bateria sa este de 3600mAh si tine mai mult, iar celalalt ( Samsungul Galaxy A5 2017 ) are 3000mAh si tine mai putin bateria... In opinia mea Samsung Galaxy S7 Edge merita cumparat ( plus ca are si un design foarte dragut ), insa te poti duce chiar tu in magazine de electronice si sa-i intrebi pe cei care se ocupa cu asta si care stiu mult mai multe despre aceste telefoane. Sper ca te-am ajutat.