| Bizzle a întrebat:

Vreau sa-mi iau un iphone 4s second-hand, ce trebuie sa verific cand merg sa-l iau? La ce sa ma uit sa fiu sigur ca este ok si nu o sa ma lase in cateva zile sau sa nu fie blocat in icloud, parca.
Ar fi primul iphone pentru mine si de asta intreb happy.
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
1. In primul rand verifici daca este codat in vreo retea. De obicei daca bagi cartela telekom, poti fi sigur ca e decodat deoarece telekom nu codeaza telefoanele.
2. In al doilea rand verifici daca are cont Icloud activ din setari -> Icloud
3. Probezi camera si semnalul cat si microfonul acestuia.
4. Deschizi o aplicatie ca sa te asiguri ca nu are probleme de soft.

Daca a trecut toate aceste teste, il poti lua linistit!

1 răspuns:
| MaximSpeed a răspuns:

Sa nu fie blocat icloud si sa nu fie codat ca e cam greu cu iPhone sa il deblochezi, si ai grija sa nu fie replica.