| forthewicked a întrebat:

Heii... Tocmai mi-am cumpărat un card de memorie nou de 8 Gb și memoria de la telefon e plină, iar eu nu știu cum pot să fac ca să trec descărcările pe card... Când vreau să descarc ceva îmi scpune că nu am suficient spațiu.
Am Samsung Galaxy ACE 3... Dacă îmi puteți explica ce pot face, dau fundălaughing

Răspuns Câştigător
| isabela123 a răspuns:

Aceeași problemă o am și eu. E din cauza telefonului. Nu poți să descarci jocuri sau diferita aaplicatii din google play decat in memoria telefonului. In rest pe acel card intra doar poze si muzicasad îți sugerez să intri în setarile telefonului, la aplicatii iar la aplicatiile care nu iti trrbuie ex( deezer, gmail, fotbalinfo...) sa le dezinstalezi actualizarile, si sa le înlocuiești cu versiunea din fabrica. Eu asa am făcut, si am mai reusit sa descarc cateva aplicatii în telefon. Bafta, sper ca te-am ajutat. Funda? happy

| forthewicked explică (pentru isabela123):

Am rezolvat cuvmalaughing Mersii :*

| Arthiom a răspuns (pentru isabela123):

Asta nu prea e eficient in cazul in care incerc sa iei niste aplicatii de dimensiuni mai mari, cel mai bine ar fi ca, pe langa ceea ce ai zis tu, toate pozele, si melodiile si alte fisiere sa fie mutate in cardulSD(adica in memoria externa), lasand in memoria integrata a telefonului suficient spatiu pentru aplicatii(deoarece chiar daca unele incap, e posibil sa mearga greu, sau sa se inchida datorita spatiului mic de procesare ramas in memoria interna).

4 răspunsuri:
| IEHOVADUMNEZEU a răspuns:

Pai nu poti sa muti aplicatile instalate pe card nici sa le instalezi pe card
poti sa muti insa poze, cliluri, muzica
funda?

| Zeus_Gaby_1986 a răspuns:

La tot ce ai in telefon dai mutare pe card. si in setari ai de ales intre telefon si card pentru descari sau ambele. e bine sa dai ambele asa cand e plin unu intra altu. sper sa te ajute.