| evowarr11 a întrebat:

Am o problema. Cum sa fac la Samsung Galaxy Young ca aplicatile sa se instaleze pe card adica sa foloseasca memoria cardului pentru a se instala. ca nu mai am mermorie pe telefon numai pe card. Si cand descarc aplicatile de pe google play imi zice ca nu am destula memorie, dar prima data le descarca si dupa ce le instaleaza zice ca nu am memorie unde sa dau sa sterg descarcarile caci daca dau al descarcari nu imi arata nimic.

1 răspuns:
| MikyBG a răspuns:

1. Sterge cateva aplicatii inutile
2. Intra in Settings
3. Alege Application
4. Manage Applications
5. Alege aplicatia
6. Apasa pe butonul "Move to SD Card"
Atentie! Aplicatiile preinstalate din telefon nu le poti muta!

Sfat: Daca il ai in romana du-te in setari, undeva mai jos ai o iconita cu un buton cu o litera A, dupa alegi prima si dupa alege English!