| Piitica a întrebat:

Heii TPU! Am o nelamurire. de ce telefoanele Allview sunt asa ieftine avand in vedere ca toata lumea spune ca sunt bune, ca au meniu de la Iphone, camera buna, etc. Stie cineva sa imi spuna?

14 răspunsuri:
| aallyynnuuttzzaa a răspuns:

Pai daca se cumpara...

| ELU a răspuns:

Pentru ca sunt fabricate in china

| alexstriker13 a răspuns (pentru aallyynnuuttzzaa):

Mdaaa...

| AnonimDinRomânia a răspuns:

Sunt bune ca performante si stil, dar multe din terminale au diverse probleme. Cu toate astea, toate telefoanele au cate o problema... decizia e strict subiectiva. Un telefon bun pentru pretul lui este Gigabyte GSmart Rio R1.

| oana222 a răspuns:

Pai... am avut si eu unul, nu sunt foarte bune... se strica destul de repede happy

| maryan1997 a răspuns:

Pentru ca sunt firma proasta, in general genul asta de telefoane sunt ieftine si au performante bune dar te tine foarte putin. adica se strica repede

| GenAngel a răspuns:

Telefoanele astea Allview sau Alcatel sau cum naiba se scrie..sunt de rahat, doar dupa firma iti dai seama
Doar ecranu si camera sunt de ele
Va spun din experientawinking
Daca vrei un telefon bun nu te complica, cu asa cevawinking

| kaBooMx a răspuns:

Pai sunt asa ieftine pentru ca "teoretic" Allview e o marca romaneasca, sub numele original Visual Fan, originara din Brasov. Tot "teoretic" aceste telefoane sunt romanesti( de fapt sunt telefoane chinezesti, luate in fabricile romanesti si adaugat pe carcasa Allview si in menui 2-3 modificari. Nu sunt prea grozave. Adica sunt bune, ruleaza jocuri faine pe ele, dar majoritatea se strica repede. Si au mari probleme cu garantia. Adica orice are telefonul aia dau vina pe tine sa platesti tu reparatia. Am auzit pe cineva ca a pierdut garantia pentru ca aia ziceau ca a intrat transpiratie din urechea lui la circuitele telefonului. Dar meniul nu e la ca iPhone, dar daca vrei poti descarca o aplicatie gratuita din Google Play si il faci exact ca un iPhone. Camera este si ea destul de buna. Daca ai un buget redus merita investitia. Daca ai un buget mai mare, mai bine te axezi pe un telefon de la o firma renumita. Funda?

| rolicx a răspuns:

Ce camera buna? ce meniu de iphone? sunt romanesti, prod in china, ieftine si accesibile, dar nu bune, sa zicem acceptabile...

| IulianDornianu61 a răspuns:

Par asa ieftine, dar camera de 8mpx a lor e comparabila cu camera de 2mpx a lui Nokia c3
lagul din meniu e groaznic si din aplicatii la fel

| CanooT a răspuns (pentru AnonimDinRomânia):

Nu exista telefon fara o problema
Dar sa stii ca telefoanele, tabletele, televizoarle, leptopurile Allview sunt foarte bune

| horia1999 a răspuns (pentru Costi22222):

Toate telefoanele "olviu" sunt de kkat nu merita am luat 4 telefoane de la ei de-a lungul timpului su toate 4 s-au stricat

| vwave a răspuns:

1. fabricate in china nu Romania
2. Gpu cortex a5 si cpu mali
3. Se strica cam dupa un an de la cumparare
4. Incarca memoria cu tot felul de teme tampite
5. O sa iti ramana doar 2 3 gb liberi
6. Slot micro sd cam nada
7. la banii aia iti recomand un Samsung galaxy s3 neo