| ριтιкαα a întrebat:

Heii TPU, in timp ce mai cautam telefoane pe net, am dat peste un anunt ca cineva vine replici de iphone4s, care e diferenta dintre original si replica?
Si voi ce ziceti sa cumpar sau nu?
Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| UnCorpSanatos a răspuns:

Replica = Copie proasta a originalului, fake, fara calitate

Nu cumpara asa ceva, chiar daca este mai ieftin nu are numai carcasa de iphone in rest nu are nimic altceva din proprietatile unui iphone: performanta, itunes, camera de aceeasi calitate, aplicatii, nu stiu sigur dar mi se pare ca nici nu poate fi folosit pentru vorbit. E un telefon creat ca sa imite Iphone-ul 4S din exterior si sa fie vandut la un pret mai scazut pentru a atrage necunascatorii sa il cumpere si sa isi ia teapa.

5 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Replica nu este un original. Nu cumpara.

| cinemaANDyoutuberBOY a răspuns:

Am vazut si eu replicile si ti le recomand, sunt mai ieftine si diferenta este ca nu are camera asa de performanta si sistemul de operare e ok numai ca nu platesti firma (ne find Apple original nu este de foarte mare calitatate, dar ca telefon este ok)

| evowarr11 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu cumperi un prieten a cumparat o copie cu 1milion jumapte si e in coreeana sau japoneza nu stiu exact si nue bun de nimic n-are wireless, android nu poti pune aplicati pe el. deci asta e parerea mea fa cum vrei

| kitten95 a răspuns:

Replica e contrafacuta. cu siguranta. fii atent si la pret. eu totusi nu mi-as lua.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Replica e un telefon care pe exterior arata fix ca iphone ul dar in rest e praf. e o chestie de unica folosinta probabil o sa te tina vreo cateva luni maxim