| aragon18 a întrebat:

Care este diferenta dintre un telefon original si o replica?

Răspuns Câştigător
| Fiuryan a răspuns:

1.Pretul, evident. Cel fake e de 5 ori mai ieftin decat cel original.
2.Greutatea. Telefonul original este mult mai greu decat cel fake.
3.Sistemul de operare. Chinezii au reusit sa cloneze telefonul in exterior, in multe cazuri le-au imbunatatit, insa ce nu au reusit ei sa faca, este un sistem de operare. Telefoanele fake NU au sistem de operare, iar in cazul iPhone e pff... gandeste-te cum ar fi un iPhone fara sistemul de operare.
4.Din punctul meu de vedere, cel mai important lucru : Un telefon fake NU se poate repara ( ceva de genul, unica folosinta )

2 răspunsuri:
| justme97 a răspuns:

Telefonul original are componente originale si calitate
replica este facuta din te miri ce si calitatea lasa de dorit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta este ca originalul e mult mai bun. Copia nu se compara niciodata cu originalul. Cu replica ai mari probleme de ex: nu se aude bine cand vorbesti la telefon, sistemul de operare merge foarte prost, se strica foarte repede etc. te sfatuiesc sa nu-ti iei replica pentru ca nu sunt bune de nimic daca nu ai bani sa-ti iei un telefon bun mai bine iti iei unu original mai ieftin si gata.