| IngerasulMicut a întrebat:

Heiii. Deci, cand mi-am sunat numarul MEU de telefon pe telefonul bunicii mele, a zis acolo ceva gen "Numar nealocat". Pot sa mentionez ca ultima data mi-am reincarcat cartela in ianuarie 2020 si cartela este Orange. Ce pot sa fac si care e cauza?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu da numarul tau nimănui aici pe TPU, mergi la Orange sa i ti activeze ei cartela, poate trebuie reincarcată sau sa demagnetizat, si atunci ceri altă cartelă tot cu acelasi numar, mergi maine cu telefonul la Orange si o sa vadă ei care este cauza.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dar tu poți suna?

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Spune-ne numarul de telefon, intr-un mesaj privat, pentru a verifica.
O zi buna,
Orange Helper

| JicaContra a răspuns (pentru OrangeHelper):

Cu cat ti-ai incarcat tu cartela in ianuarie?!?
https://www.orange.ro/prepay/reincarcare/reincarcare-directa/index.html
daca ai incarcat mai putin de 5 euro atunci ai ramas fara numar, felicitocurili mele sincere!

in plus, nu trebuie neaparat sa suni de pe numarul bunicii, chiar in perioada de gratie cand nu poti sa suni, totusi poti apela numarul:
*123#
si sa vezi cat credit mai ai, daca mai ai, DAR MAI ALES cand iti expira perioada de gratie
https://assistance.orange.fr/......5067-45623
NU gasesc pagina in lb romana, ORANGE SI TRAGI APA LA WC

daca apelezi numarul ala si nu reusesti sau nu mai ai semnal, la antena, inseamna ca, cartela a expirat si ai pierdut numarul!

iar Orange Helperu' de mai sus, in loc sa iti explice, SI SA REZOLVE PROBLEMA, iti cere numarul, care eu personal NU L-AS DA, NICI PE PRIVAT!

| Silwian a răspuns:

Numarul bunicii tale nu mai este valabil! Probabil nu a mai incarcat cartela cam de mult timp!