| AliinaSomerhalder a întrebat:

Heiii TPU! De la un timp mi se blocheaza telefonul, merge foarte greu, cand intru in meniu trebuie sa astept vreo 5 secunde ca sa intre. Memoria RAM e 1.60 GB/1. 70GB. O fi din cauza asta? Si chiar daca dau golire memorie la RAM acolo nu merge nu se coleste nimic.

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Procedeaza asa:
http://support.sprint.com/......2_GKB51891
2. Daca nu stai pe net prin cartela, du-te la meniu la conexiuni si inchide
(debifeaza)"utilizare pachete date"
Sunt aplicatii care acceseaza internetul fara sa te intrebe.
De fiecare data cand vei vrea sa intri pe net de pe cartela, trebuie sa activezi. Dezinstaleaza aplicatiile si jocurile pe rand, mai sterge cache-ul ca mai sus si le instalezi pe rand. Unele o sa te intre daca le permiti sa acceseze internetul. Nu le dai voie.
Memoria se goleste, dar se reincarca din nou din memoria flash, asa ca pierzi timpul. Dupa ce cureti cache-ul ii dai un Restart.

| AliinaSomerhalder explică (pentru horia2012):

Am dezactivat datele mobile, doar cand plec undeva le activez. In schimb am acasa wireless si ma conectez si nu il dezactivez deloc, sta conectat tot timpul. Are ceva? happy

| horia2012 a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

E bine asa (datele mobile). Da, consuma la greu bateria,
iar unele aplicatii pot accesa internetul fara probleme.
Mai citeste aici cateva "trucuri" pe care le poti face cu S4:
http://www.trustedreviews.com/opinions/samsung-galaxy-s4-tips-and-tricks

| hypentakill a răspuns:

E din cauza ca fie :
-ai multe aplicatii care incarca memoria RAM
-nu ai un procesor destul de bun pentru ca aplicatiile sa iti mearga bine
Ce telefon ai ca sa pot sugera o rezolvare?

| AliinaSomerhalder explică (pentru hypentakill):

Am Samsung Galaxy S4. Cred ca are un procesor destul de bun.

| hypentakill a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Mda... Pai atunci cauta ce aplicatie iti fura din memoria RAM si sterge-o.

| sickoffallthings a răspuns:

Ii cam plina memoria, daca ai Samsung cam asa se intampla merge sacadat, dar ai putea avea si virusi.

| k330sk3a a răspuns:

Nu conteaza cata memorie ram ai.Si eu mi-am instalat o gramada de aplicatii(in special jocuri)si mergea mult mai greu. Dupa ce l-am pus la setarile din fabrica(tu nu trebuie sa faci asta, trebuie doar sa stergi din aplicatii)se vedea cu ochiul liber diferenta.Deci trebuie sa stergi din aplicatii eu am acuma doar 4 instalate.