| xAlly a întrebat:

Hello, am o problema. Un prieten are un Nokia slide, nu stiu ce versiune este, dar are o problema : cand scrie mesaje nu apare ce vrea el sa scrie, apar alte cuvinte subliniate si nu stiu sa rezolv problema. Am avute aceeasi problema la fostul meu telefon dar nu am fost niciodata curios sa vad cu se rezolva.
Dau fundita celui care are cea mai buna metoda ( si care functioneaza)

Răspuns Câştigător
| Bizzle a răspuns:

Hey.
Pai nu stiu cum sa-ti explic si sa-ti dau o rezolvare, dar a apasat pe ceva si cand scrie ii apare alt cuvant pe care telefonul banuieste ca vrea sal scrie el
Rezolvare : Obtiuni>>Tex predicativ Dezactivat; Si asta e rezolvarea daca e cum inteleg euwinking
Succes!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Asta deoarece a activat opţiunea T9/text predictiv.

Trebuie s-o dezactiveze.

Toate cele bune.

| KosmiiiNa a răspuns:

Pai,in primul rand are activata tasta f9..Pentru a o dezactiva depinde de telefon. Poti sa verifici la font. Funda?