| ALLLeXaNDRaALLE a întrebat:

Hello!
Cum deblochez o cartela? Am incercat codul PUK si nu functioneaza, spune ca e gresit.
Ce sa fac?
FUNDA :*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca 0000 sau mergi la un consultant Orange!

| Kylexy a răspuns:

Apeleaza *100# si in meniul Orange ai o optiune "cod sau codul puk" daca cartela e prepay poti afla codul puk daca stii numarul, daca e pe abonament iti cere parola la serviciile selfcare

| feraryyy78 a răspuns:

Singura varianta este sa te duci la Orange sa iti dea ei un cod puk sau sa iti verifice cartela daca mai este valabila. Am patit si eu asta si mi-au dat in cod puk, acuma vezi tu cum te pot ajuta. Succes!

| RoxanaGhost a răspuns:

Mai ai cartonaşul de la SIM? Eu de ex. am Vodafone iar când mi-am luat SIM-ul avea un cartonaş de unde l-am scos, iar pe spate ai PUK şi BPUK[Ăsta-i pentru. bancă, nu cred că ai nevoie]

| Adi_Adi_1991 a răspuns:

Ai cartela de Orange incearca 0000 funda?

| larisaaaaaaaaaa a răspuns:

Incearca 0000 sau daca nu merge.....trebuie sa te duci la Orange sa iti dea ei un cod....altfel nu cred ca se poate happy