| Girlinred a întrebat:

Hello TPU! Am nevoie urgenta de ajutor. Am pe telefon o aplicație pe care am observat-o acum câteva ore. Arată ca o ținta (sau ca o busola fără coordonate) ideea e ca nu o pot deschide, nu o pot șterge, nu scrie nimic sub ea și nici in setări nu o găsesc ca și aplicație existenta dar iconița este! Telefonul este un Iph 8 plus

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

E o aplicatie instalata/updatata incomplet (nu conteaza care era aplicatia, cand isi pierde iconul, iOS-ul pune un icon standard)
du-te pe store si incearca sa fortezi update la aplicatii
da-i restart la telefon si apoi incearca din nou (update la aplicatii)

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu cum este la Iphone dar la alte telefoane tii degetul pe iconita si o duci in sus sau in jos la un X. In felul asta va dispare.