| VibeTrix a întrebat:

Hello! happy Voi ce parere aveti despre iPhone 4S? Se merita sa cumpar? Funda pentru cel mai bun raspuns! :*

Răspuns Câştigător
| Totenn a răspuns:

Nu prea se merita, mai bine mai pui tu 200-300 lei maxim si iti cumperi un iPhone 5 deoarece a aparut iPhone 6, iPhone 6 plus si o sa apara IOS mai mare iar iPhone 4S nu o sa faca fata la cel mai nou IOS deci mai bine strangi inca 200 lei si iti cumperi iPhone 5. (Eu am iphone 5 din 2012 si se misca ca nou, e foarte bun iphone-ul si foarte usor de accesat). Apropo, mai bine iti cumperi iphone de la SH pentru ca nu se merita nou, nou costa 2500 lei sau mai mult iar la SH 1000 lei si e cam la fel doar ca are cateva zgarieturi care le faci si tu in timp.(Eu nu mi-as lua android, raman la iPhone si asta ti-as recomanda si tie, androidul se blocheaza mereu chiar daca e S5 etc., mie nu mi s-a blocat niciodata)
Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| FanLenovo a răspuns:

Nu, nu merita sa fie cumparat.
O sa-mi permit sa aduc si cateva argumente:
1. Un telefon minuscul din punct de vedere al diagonalei displayului.
2. Un telefon cu o viteza de procesare insuficienta pentru foarte multe persoane. Sunt de acord cu faptul ca datorita iOS telefonul ruleaza fluent, dar exista aplicatii mari consumatoare.
3. iPhone este un telefon de fite, mai bine te-ai qxa pe un telefon puternic si rezistent, cum ar fi Xiaomi Note.

Ia-ti un telefon de 5inch

| luce20022 a răspuns:

Eu cred ca merita. Si eu am iphone 4s si sunt multumita

| FanLenovo a răspuns:

Scriu de pe telefon. Scuzami greselile de scriere.

| cristimihailov a răspuns:

Eu nu as cumpara asa ceva.
E prea vechi. Gandeste-te ca acum este varianta 6. Inainte a fost 5s/c. Mai inainte a fost 5. Si apoi a fost 4s.

Nu se merita. E un telefon care in curand o sa il cauti in cosul de gunoi.

Dar na, gustul nu se discuta. Daca iti place si doar dai simple telefoane cu el, fara chat, messenger de la fb sau alte aberatii, atunci... de ce nu?

Personal te-as sfatui sa nu il iei.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Ia-ti Samsung Galaxy S3, pentru ca este cu mult mai bun ca Iphone 4S!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru multe lucruri nu merita iPhone 4 s sa-l cumperi dar pentru unul, sigur! Astfel: cei de la iPhone fac update-uri la soft si daca vrei si daca nu vrei. In timp softul (SO= sistemul de operare) se incarca si hardware (componentele) raman aceleasi. Astfel ca dupa un timp se misca ca melcul. Aceste telefoane sunt pentru oamenii cu bani. Ori iti iei ultimul iPhone 6 ori nimic. Mai bine ia-ti un Microsoft Lumia la 1200-1400 lei si este mult mai bun. E cam greu la inceput pana-l inveti dar apoi merge brici.