| jamillaemilia a întrebat:

Help..am un Lg optimus one, pe care l am bagat la incarcat cu un incarcator de Samsung(nu a fost prima data cand am facut asta) in timp ce se incarca m-am si jucat pe el si dintr-o data mi s-a strans imaginea intr-o linie pe mijlocul ecranului si s-a inchis si de atunci nu pot sa il mai deschid.Are careva vreo idee ce as putea sa ii fac sa isi revina? Multumesc

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

- scoate bateria si cardul SD timp de 30 de secunde
- pune-le inapoi si baga-l la incarcat 30 de minute
- deschide telefonul: apesi lung 3-5 secunde pe butonul de sus din dreapta
- daca nu merge asa, incearca cu o alta baterie pasii de mai sus; daca se deschide, bateria e de vina (si ar fi plauzibila explicatia asta din moment ce ai folosit un alt incarcator decat cel destinat -> voltaj prea mare in baterie rezulta durata de viata scazuta a acesteia)

| jamillaemilia explică (pentru miTzuliK93):

Hmm,miroase si putin a ars...

3 răspunsuri:
| jamillaemilia explică:

Miroase si putin a ars..este un caz pierdut? sad