| AlbertVacaru a întrebat:

Hey! Am pus un model de deblocare la telefonul meu ( Allview a5 duo ) si l-am uitat... Ce trebuie sa fac ca sa deblochez telefonul? Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| crbogdan a răspuns:

Opreste telefonul si apasa in acelasi timp VOL SUS + VOL JOS + HOME + POWER. Cand vibreaza, elibereaza butooanele. In acest fel intri in modul recovery. Apoi cauta wipe data/factory reset si dai pe ea.

10 răspunsuri:
| crbogdan a răspuns:

Cand ai ales modelul ti-ai bagat si un cod in caz ca uiti modelul nu?

| AlbertVacaru explică (pentru crbogdan):

Nu mi-a cerut...

| crbogdan a răspuns (pentru AlbertVacaru):

Ai reusit

| Mihaescu_Alex_2000 a răspuns (pentru crbogdan):

Da
Ce fac

| XPraFF a răspuns:

Dupa ce bagi modelul, iti cere un cod care se numeste cod PIN si acela trebuie bagat in caz ca iti uiti parola(la fel ca in cazul tau) si trebuie sa bagi! Acum ar trebui sa scrie acolo "Deblocare cu PIN", dai acolo si scrii PIN-ul si gata, l-ai deblocat si ti s-a sters si modelul! Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

| AlbertVacaru explică (pentru XPraFF):

Nu mi-a cerut cod PIN...

| Basoc_Mihai_1978 a răspuns:

Trebuie sa faci modelul gresit de vreo cinci ori iar apoi trebuie sa iti spuna ceva de genul,, Ai uitat parola/modelul? " apoi apesi acolo si iti va da sa schimbi modelul, parola etc. Sper ca ti-am fost de ajutor. Succes!

| DanyDaby a răspuns:

Pune pinul de la gmailul telefonului, daca le-ai uitat http://m.youtube.com/watch?v=vNfRb13i7vI urmeaza acest video.ATENȚIE, DACA FOLOSEŞTI RESETAREA TELEFONUL REVINE LA DATELE DI FABRICA!

| Magnos a răspuns:

Sa activat antifurtul si mie mi s-a intamplat, daca iti amintesti numarul pe care ai facut alternarea adica sa primesti mesaj, si de pe numarul acela trimiti sms pe nr care il ai in tel-ul blocat trimit sms cu textul #UNLOCK# si gata, daca nu merge sunati la service la Allview, in altaparte nu poti rezolva... Sper sa va fie de folos.