| itachiuchihax a întrebat:

Hey! Am sunat la 112 din greșeală de 3 ori, nu am spus nimic, toate apelurile au fost de câteva secunde. Chiar nu înțeleg cum as fi putut apela din greșeală de 3 ori la rând! La ce consecințe să mă aștept? :/

Răspuns Câştigător
| Gigantulmaro a răspuns:

Poţi să fi mai rău de atât? Omu' a spus că a apelat din greşeală, nu intenționat...

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici eu nu inteleg cum ai putut face asta.

| sierra1 a răspuns:

Sincer: m-aș bucura să-ți umfle o amendă pentru apeluri inutile și repetate

| sierra1 a răspuns (pentru Gigantulmaro):

E un serviciu de URGENTĂ, pentru situații excepționale nu pentru un mucos ce-și exersează frustrările pe tastatură

| itachiuchihax explică (pentru sierra1):

Nu exersam nimic, îl aveam în buzunar

| itachiuchihax explică (pentru Gigantulmaro):

Mulțumesc! Chiar asa a fost, îl aveam în buzunar

| Gigantulmaro a răspuns (pentru sierra1):

Poţi să fi mai rău de atât? Omu' a spus că a apelat din greşeală, nu intenționat...

| Furnicuta000 a răspuns:

In general astea sunt trecute cu vederea, amenzi se dau mai ales la cei care suna si fac glume sau suna pentru lucruri care nu sunt urgente si sunt insistenti si certareti

Răspuns utilizator avertizat
| cfrtobias a răspuns:

Lasa ca ai bani daca primesti amenda, probabil ai Iphone

| itachiuchihax explică (pentru cfrtobias):

Nah, am Samsunglaughing

| cfrtobias a răspuns (pentru itachiuchihax):

Si eu am Samsung si nu am apela nici cum, doar de apelez singur, oare de ce? poate n-ai blocare la ecran sau ai setat tu asa

| itachiuchihax explică (pentru cfrtobias):

Am citit pe net ca Samsung are probleme cu display-ul, se poate aprinde singur și sa sune la 112 pentru ca butonul de urgență e ușor de accesat

| umbrax a răspuns (pentru itachiuchihax):

Si eu am avut Samsung si oricat il frighineam prin buzunar, nu am sunat la urgente si mai ales de 3x

| umbrax a răspuns:

1. Daca ai fii avut tel in buzunar si ti se deblocheaza el asa si asta numai in cazul in care nu ai tel blocat cu parola amprenta etc si ai in lista de apeluri recent un apel la urgente ca x y z a avut nevoie urgent da as mai zice ca ai apelat din greseala. Si 2. Lasand la o parte ce am zis la unu, mai degrabă a fost de bunavoie sunat la urgente cu gandul de a face o farsa, chiar daca a fost de 3x. Dar te ai oprit ca iti era frica sa nu te localizeze astia si sa ti de-a vreo amenda... Si Primul lucru care ma duce cu gandu ca ai vrut sa faci o gluma este ( am sunat din greseala de 3x dar nu am spus nimic). Si 2 este ( la ce consecințe sa ma aștept). Deci eu zic sa lasi vrajeala ca am sunat din greseala ca chiar nu merge. Dar ca sa ti raspund la intrebare, pentru apeluri repetative nu cred ca vei primi nici o amenda. Ai fii primit o amenda banoasa decat in cazul in care chiar ai fii zis cv, care sa i aduca la fata locului, in locul x si sa constate ca de fapt era o farsa

| itachiuchihax explică (pentru umbrax):

L-am avut în buzunar frt chiar n-am vrut sa fac nici o farsa

| AmandinaDragan a răspuns:

O amenda dupa ce te invita la politie.