| Dizzydizz a întrebat:

Sunt foarte spresata de cateva oresad
Prietenul meu a fost sunat de o fata.
Nu o cunoaste, stie ca locuieste inn acelasi oras cu noi. ea il tot streseaza cu apelurile, dar i am spus sa numai raspunda.Ma chinuie asta, sunt o persoana sensibila, foarte...
In el am incredere, dar in ea da.
Ce e de facut? Multumesc

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Discuta cu el, de care depinde totul. Intreaba-l ce simte despre chestia asta si cere-i sa aiba o discutie cu ea, de fata cu tine, in care sa ii explice clar. Ajuta-l si pe el sa inteleaga ce simti, daca e un baiat de treaba o sa faca ce trebuie.
Si ar trebui sa ii bati si ei obrazul in legatura cu chestia asta, nu se procedeaza asa si nu i-ar placea sa i se intample si ei mai tarziu la fel.

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el sincer si deschis. E normal sa te deranjeze aceasta dar trebuie sa intelegi ca nu are rost sa puna asta in pericol relatia voastra daca el te iubeste. Eventual pune-l sa o sune cand sunteti impreuna si sa asculti si tu ce spune. Totusi, asa ii demonstrezi iubitului ca nu ai incredere in el. Daca ii spui sa nu mai raspunda la telefon nu rezolvi prea multe. Trebuie sa vorbesti cu fata aceea in primul rand.

| fabiola a răspuns:

Cu cat esti mai indiferenta, cu atat mai bine!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sun-o pe fata si spune-i ca esti prietena lui si sa-l lase in pace, sa-si caute pe altul.winking

| JeSa a răspuns:

Păi dacă ai încredere, nu văd de ce să te mai stresezitongue, numai te amăgi singură, comunică cu el despre ceea ce crezi/simţiwinking
P. S - sfatwinking ar trebui să fii mai atentă la cum scrii din punct de vedere gramatical, asta dacă îţi doreşti ca şi ceilalţi să te înţeleagă/ajute...
Baftă!happy

| georgiana a răspuns:

Trimite-i un mesaj fetei si spune-i ca baiatul este ocupat, sa caute altul liber.

| arrriadna a răspuns:

Puiule, raspunde tu la telefon si clarifica situatia. Poate ca totusi il cunoaste, ca doar nu suna la intamplare...

| buldog a răspuns:

Stai linistita! Daca te iubeste o sa o respinga 100%, dar pentru asta trebuie sa aveti o discutie in care sa mentionezi ca nu ai dori sa apara probleme si certuri pe tema aceasta, asa ca sa nu dea motivehappy
Sigur va fi asa!
Bafta!happy

| ionela86 a răspuns:

Pai daca ai incredere in el nu ai de ce sa fii "spersata". Ce e de facut, e ca el sa nu ii mai raspunda...probabil o sa mai insiste putin, dar dupa o sa se plictiseasca.

| sabela a răspuns:

De ce nu raspunzi tu la telefonul lui cand ea o suna. Daca esti prin apropiere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai nici un amestec pentru ca el are o treaba bine determinata in acea relatie dar ce vrei ca scuza fata de tine? Tu ai suna pe cineva fara motiv daca nu-ti da sperante? Nici eu.

| lili_1429 a răspuns:

Cred ca i-a dat numarul ca i-a placut de ea. Nu te mai stresa... o sa ai parte de multe, asa ca lasa-l sa decida singur. Fii tare.

| iulianlll a răspuns:

Strebuie sa fi atenta pentru ca asa incepe o relatie, incearca si urmareste-l mai indeaproape poate afli ceva mai mult...

| raduiva a răspuns:

Pai, daca chiar tine cu adevarat la tine ar trebui sa te asculte, sa nu ii mai raspunda la apeluri, Lasal un anumit timp, lasa-l sa faca ce vrea, o sa iti fie greu la inceput dar e spre binele tau, astepta pana cand acea persoana il mai apeleaza... ai sa iti dai seama dupa atitudine, daca e incantat ca la sunat sau ii apare zambetu pe buze, e de rau straight face. De aici uh trebuie sa te gandesti la ceea ce vrei sa faci... Eu sper sa se termine totu cu bine, sa te asculte si nu in ultimu timp sa va iubiti :X, SUCCES!