| Pingu78 a întrebat:

Hey! Am un iPhone 5c si de curand imi spunea ca nu mai am memorie.Ok, am sters toate pozele (in jur de 350) si cateva aplicatii si in continuare imi spune ca nu am memorie, cand ajung la in jur de 50 de poze nu mai pot fotografia pentru ca imi spune ca e full.Am intrat in setari(general apoi utilizare) sa vad ce imi arata si scrie asa :
STOCARE
utilizati 4, 6 GB
spatiu disponibil 779 MB
ICLOUD
spatiu total 5, 0 GB
spatiu disponibil 863 MB
Ce pot face?
Sper ca nu am gresit categoria

3 răspunsuri:
| nutuxcristian a răspuns:

1. Inchide/ redeschide telefonul.
2. Du-te la Setari>General> Reset> Reset All Content And Data (ca tot nu mai ai nimic in el, nu e nici o problema daca ii dai reset din fabrica)

| Pingu78 explică (pentru nutuxcristian):

Am facut si 1 si 2 si tot degeaba. Am sters o gramada de aplicatii si acum nu pot sa trec nici de 30 de poze

| nutuxcristian a răspuns (pentru Pingu78):

Hmm...
Conecteaza-ti iPhone-ul la un PC/ Laptop/ MacBook etc. pe care ai instalat iTunes ( http://www.apple.com/itunes/download/ ), da click pe iPhone in meniu si iti alegi tu din astea ce iti scriu aici:
1. Instaleaza ultima versiune de iOS (8.4)
2. Fa un Restore
3. Sincronizeaza-ti iPhone-ul la iTunes daca nu ai facut-o pana acum; Setari> General> iTunes Wi-Fi Sync (Sa ai iDevice-ul conectat la iTunes-ul de pe PC/ Laptop + Wi-fi activat).
Sau poti sa le faci pe rand pe fiecare, nu neaparat sa iti alegi...Sa imi zici daca a functionat.