| MarianaSmile a întrebat:

Hey, ce faceti? Am si eu o problema, miercuri mi-am cumparat telefonul Allview p5quad si astept niste informatii despre baterie. Adica l-am descarcat complet si apoi l.am pus la incarcat doar pentru 5 ore, cat a fost nevoie sa fie 100%, dar de la ora 19 pana la 21.30 s-a descarcat pana la 30% si doar am vorbit prin mesaje si m-am jucat putin, iar peste noapte, fara sa umblu pe el, a ajuns de la 28% la 2% dimineata. Stiti ce ii pot face sau cat sa il tin la incarcat ca sa tina bateria mai mult? Mss

1 răspuns:
| djdani2010 a răspuns:

Ia-ti aplicatia 2x battery din google play, crede-ma va tine big grin si aceste telefoane nu trebuie reformatate ca au baterii mai noi, dar ia-ti aplicatia 2xbattery si luminozitatea fa-o mai mica, ca si ea consuma din baterie.