| Raven5 a întrebat:

am nevoie de ajutor in legatura cu ceva. imi apare la notificari ca memoria telefonului e plina, cand pe card am 20 GB liberi..si acum o sa ziceti "memoria telefonului e plina, trebuie sa muti datele pe card".
Asta am incercat si eu.Dar atat melodiile cat si pozele/fisierele video pe care incercam sa le mut nu-mi mai apareau in lista de melodii/galerie.Le gaseam doar daca mergeam la fisierele mele >- card SD ...si de acolo le luam, si e mult mai complicat.Cum pot sa le am pe card si sa imi si apara in galerie? Si, pe langa asta, cum sa setez ca orice fisier introdus sa se duca direct in card?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Galeria va gasi pozele si pe card. Muta tot ce poti muta (inclusiv aplicatii) pe card. apoi intra in setari/Hardware (la unele o gasesti in "Setari avansate")/Memorie si apesi pe "Locatie preferata de instalare".

| gelu1970 a răspuns:

Fa diferenta intre memoria dispozitivului si memoria de stocare a acestuia. sunt doua lucruri diferite.

| GdX a răspuns:

Da memoria telefonului este plina pentru ca nu salvezi pe card. Muta aplicatiile pe card si la storage pune-l sa iti laveze totul pe card.

| neagucosmin a răspuns:

Trebuie sa muti si aplicatiile pe Card SD, din Setari-Aplicatiile Mele-Aplicatii care pot fi mutate-Selectezi una si dai mutare pe cardul SD.