| Domnuleeeeu a întrebat:

Hey tpu.Am o problema.
Cardul meu de memorie din telefon sterge pozele, cel putin eu cred ca el e de vina. Pe la mijlocul lui septembrie am vazut ca imi lipsesc din telefon cam 100 de poze. Am scos cardul de memorie si l-am bagat inapoi,au aparut. Dupa ceva timp am vazut ca iar au disparut. Am scos cardul de memorie, l-am bagat inapoi si tot nu au aparut...Am tot facut asta si nimic.Cum le pot recupera?
Funda.
Da,stiu,sunt un mare geniu la ce prostii am facut cu cardul de memorie, dar nu am stiut ce sa fac.

1 răspuns:
| fpr139 a răspuns:

În principiu nimic, dacă ele într-adevăr nu mai există. ai putea verifica, introducând cardul într-un adaptor, pentru a trage o privire şi de pe PC.
Iar mai departe, recomand o formatare a cardului de memorie, după copierea restului fişierelor de pe el.
Şi nu ar strica de asemenea o scanare.