| fergierikerikomike a întrebat:

Hey, TPU!
Am o tableta Vonino Onyx Qs si o tineam la incarcat dar si stateam pe ea. eram pe Google Play si cautam niste aplicatii cand deodatata s-a oprit si n-am mai putut sa o deschid. Nu stiu ce se intampla, mi-e foarte frica sa nu se fi stricat! Ajutati-ma sa gasesc o explicatie!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa Costel. Poti naviga pe internet, rula jocuri, viziona filme atunci cand este la incarcat. Singura problema este ca incarca mai greu atunci cand utilizezi si incarci in acelasi timp. Partea proasta ca poti arde placa de baza pentru ca se incalzeste telefonul sau tableta cand faci asta. Dar cu un Task Manager rezolvi problema. Eu detin o tableta de un an. Si eu o tin la incarcat in timp ce navighez pe net sau rulez jocuri.

In cazul tau exista mai multe posibilitati care a oprit tableta.

Prima ari fi ca ai navigat pe net si incarcat in acelasi timp, iar tableta s-a incalzit atat de tare incat s-a ars placa de baza.

A doua varianta ca s-a descarcat bateria de tot. Pune la incarcat si lasa cateva minute.

Cu ea la incarcat mentine apasat cca 20-30 sec butonul power ( pornire/oprire). Vezi ce se intampla. Aceasta procedura ar trebui sa dea restart.

Daca nu da niciun semn atunci mergi cu ea la service.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa nu mai stai pe ea, se tine in mana!

| untu a răspuns:

Da,tableta cand cineva navigheaza prin internet se tine in mana sau se aseaza in plan vertical pe suport cu picior! Daca il lasati la incarcat tableta, nu se mai umbla pe internet, lasa-o in pace si sa se incarce singur si apoi sa decuplezi cand este incarcarea completa si apoi poti sa incepi sa navighezi prin internet tinand-o de mana!

| tbogdan2000 a răspuns:

Dai un reset ținând apăsat pe butonul de Power și de dat volumul mai mic, după dai la hard deset și alegi da și gata, nu se pierde pozele și muzică după resetwinking