| s1ge123 a întrebat:

Am un HTC One M8 si mi se descarca foarte repede bateria la el, adica era 100% si dupa 5-6 min era 98%, Ce se intampla? Va rog, ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna, e normal sa se descarce atat de repede, netul consuma baterie la fel si ecranul care e destul de mare. E un smartphone, nu un Nokia 310.

| MskDesign a răspuns:

Este normal sa se consume bateria.Internetul,displayul si fiecare aplicatie in parte cunsuma din baterie.Descarca telefonul pana se inchide si pune-l la incarcat. Dupa ce bateria este 100%, pune-l in standbay si vezi cat dureaza bateria.

| RaduTN a răspuns:

Este normal sa se consume atat de repede. Poti da luminozitatea mai mica la ecran, sa opresti bluetoothul, sa opresti wirelessul, etc ca sa mai cresti timpul de viata al bateriei

| nokautone a răspuns:

Daca il ai la mana a 2 a poate a fost solicitat prea mult asa se intampla si la baterile de la laptopuri

| Bejan_Valentin_1998 a răspuns:

1.da luminozitatea pe automat
2. aprinde wifi-ul/traficul numai la nevoie
3.stinge senzorul gps sau orice alt senzor gen rotire ecran
4. opreste din setari aplicatiile nefolositoare la momentul respectiv
5. goleste regulat memoria ram
Numai bine!