| BømbøniikáDøLLcee a întrebat:

Hey TPU.Am un telefon Samsung Galaxy Trend.Memoria telefonului este plina, asa ca am bagat un card de memorie de 4 GB.Cand fac poze sau filmez sau cand descarc muzica,toate mi se duc direct pe card.Dar cand imi descarc jocuri,imi spune "spatiu disponibil insuficient",adica nu mi se baga pe cardul de memorie, ci in telefon.Ce trebuie sa fac ca sa mi se bage pe card?
Fundita sad

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| MissUnkown2 a răspuns:

Te duci la "Setari"-"Aplicatii"-"Gestionare Aplicatii", alegi un jos si o sa ai tot felul de optiuni, printre care si "Mutare pe cartela SD" sau cam asa ceva. Apesi pe acel buton si gata!