| AndreutsaaaXD a întrebat:

am un telefon Vodafone Smart mini cu Android si cand bag cardul de memorie(cardul SD) spune:Card SD deteriorat si cand o formatez spune Cartela SD in curs de verificare sau ceva de genul si cand incerc sa descarc in telefon ceva prin cablul USB nu merge..nu imi apare acel folder care te pune sa aleg ori sa copiezi pozele in pc ori sa dai sa vezi ce foldere ai si alte chesti...Cum pot face sa mearga?

2 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Trebuie introdus acel card in pc cu un card reader si formatat ca la carte.
apoi incercat pe telefon, daca problema persista s-ar putea acel card sa fie stricat sau sa nu fie formatul default (fat32, ntfs, etc)
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.co

| Daniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Cumperi alt card ori il scoti pe asta, il stergi bine de tot cu un servetel uscat si il bagi cu grija inapoi in telefon happy.tin sa mentionez ca si reformatarea cardului ajuta, daca reusesti sa faci asta, succes! laughing