| Xaya a întrebat:

Hey, TPU...
Am un Vodafone858smart, un telefon slab, stiu imi voi lua unul nou. Ei bine am o problema cu el, daca incerc sa instalez ceva de pe magazin play imi spune : Error retreving information from server. Vreau sa va aduc la cunostinta ca telefonul are android 2.2.1. Am incercat sa instalez si de pe net, am card micro sd de 16gb dar degeaba... Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

In legatura cu Vodafone 858 smart incearca sa dai un hard reset si wipe cache din butoanele laterale.(trebuie sa faci loc la alte aplicatii in memoria telefonului. Daca nu merge nici asa incearca sa te duci la un service gsm sa il resofteze.Anumite aplicatii nu merg instalate in cardul de memorie se instaleaza direct in memoria telefonului.Intra pe www.servicetelefoane.ro pentru mai multe detalii.