| Alien2 a întrebat:

am vrut să întreb ceva : Am telefonul Asus Zenfone 5 și se descarcă foarte repede. Nu știu ce să fac, menționez ca bateria este internă.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toate telefoanele au baterie interna. Ai vrut sa spui ca bateria este nedetasabila.
Oricum, nu asta conteaza! Si pentru acest telefon se gaseste baterie si se poate schimba.
http://www.acumulator-shop.ro/......60.ASU.5.1
Ideea este ca trebuie sa mergi la service sa ti-o puna. Eventual sa-i rogi sa o puna in fata ta sau sa faci un semn pe bateria veche si pe cea noua. Mai poate fi o chestie: sa aduci telefonul la parametrii din fabrica. Uneori softul se strica si face sa se piarda repede bateria. Daca nici asa nu merge ar fi bine o resoftare.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BiancaAndreeaa a răspuns:

Hey dacă incarcatorul nu are nimic, atunci poate ai un virus in telefon. Descarca o aplicatie antivirus, iti va spune care este problema și cu bateria.

| xdroxxd a răspuns:

Ar fi ok sa il duci la reparat ca sa iti schimbe bateria