| RaReSRaResNr1BossuBosilor a întrebat:

As vrea sa va intreb care dintre Samsung galaxy s6 edge si iphone 6s este mai bun si de ce.

Răspuns Câştigător
| Alex1510 a răspuns:

S6 edge e mai mare decat iphone 6s.
Daca ei s6 edge economisesti mult mai multi bani.
S6 edge are o rezolutie a ecranului mai buna.
S6 edge are camera de 16 mp iar iphone 6s de 12 mp.
S6 edge (2600 mah) are o baterie mult mai durabila decat iphone 6s (1715 mah) (mah este unitatea de masura pentru baterie, telefoanele cu peste 2000 de mah au o baterie foarte durabila.
S6 edge are un dessing stilat fata de iphone 6s care e aproape indetic cu celelalte iphone-uri.
Cauta pe eMAG cele 2 telefoane daca vrei sa aflii mai multe despre ele si sa vezi ca nu mint.
Samsung-urile sunt mai rezistente fizic decat iphone-urile.
Samsungurile Galaxy negre au o carcasa pe spate dintr-un material care nu atrage amprente.
iphone-urile au un meniu plictisitor fara detkshop (nu mai stiu cum se scrie exact) si widget-uri cat despre android care are widgeturi si meniuri superbe.
In locul tau mi-as lua Samsung Galaxy S6 edge. Eu am Allview A5 Smiley (un telefon foarte oribil) si planuiesc eu cu o colega sa ne luam amandoi Samsung Galaxy S5 [eu(baiat)-negru sau albastru si ea(colega)-alb.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ap4an7.php

Toate cele bune!

| gelu1970 a răspuns:

S6 edge
e suficient sa cauti comparative in google si o sa vezi de ce.

| Iønutt a răspuns:

Eu mi am achizitionat curand un s6 edge gold si mi se pare foarte tare. Plus de asta, eu nu prea mizez pe iphone.