| RoxyMariaRoxy a întrebat:

cum pot intra pe propria retea de WI-Fi? Adica eu la tara nu am net, dar mi-am creeat o retea wi-fi si cand vreau sa intru pe ea ma duc fix in locul in care am creeat-o si imi zice "in afara ariei de acoperire". Deci ce pot face? Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| George1000 a răspuns:

Pai exista 2 solutii: 1. trebuie sa fii in apropierea unui vecin care are router wi-fi si sa t loghezi pe reteaua lui O retea wi fi facuta proprie e inutilzioabila neracordata la un WI Fi. Cum insa esti la tara si nimeni nu prea are net, exista solutia de la UPC sa iti creezi o retea WI FI de bataie lunga intrand pe site-ul UPC http://www.upc.ro/ Apoi in coltul de sus ai MY UPC si iti faci cont acolo apoi urmareste aici sa vezi reclama http://www.upc.ro/wi-free/ sa vezi ce iti explica s urmareste pasii pe care sa ii faci de aici http://www.upc.ro/wi-free/
Deci daca ai un prieten cu net intr-o comuna vecina si care e abonat la net la UPC iti poti face cont pe UPC WE FREE (iti trebuie contul de client de pe o factura upc) Apoi vezi cum spune tutorialul ce ti l-am dat cum sa creezi reteaua. Daca tot esti nelamurita, parerea mea e sa mergi in orasul cel mai apropiat de comunasi sa ceri sfatul unui angajat UPC sa te invete.

2 răspunsuri:
| andrei9530 a răspuns:

si internet de une ai? adica o retea Wi-Fi are nevoie si de internet.
Fi mai explicit!
Tu nu ai net dar vrei sa te conectzei la net fara net. Cand reusesti sa ma anunti ca sa renunt si eu la contractual de internet.

| Mirceapufusor a răspuns:

Reseteaza router-ul si tableta.
Daca nu a mers cumpara un alt router.