| DarkFlash081 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un telefon ( Vodafone Smart II ) acesta avand bineinteles Wi-Fi si la pc am un modem de la Romtelecom. Vreau sa stiu cum pot sa fac sa mearga Wi-Fi pe telefonul meu am inteles ca trebuie un cod al internetului am gasit acel cod am intrat la setari Wi-Fi am introdus codul dupa care imi spune ca scaneaza dar nu se intampla nimic indiferent cat timp l-as lasa... Va rog ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| NICOLETANICO04 a răspuns:

Buna si eu am tot Vodafone smart || si trebuie sa iti apara sus semnul de net ( H ) pentru asta dai la wireless si retele apoi dai la retele mobile dupa aia la date activate si ultima data activezi WI-FI. FUNDA?

| byanka28i a răspuns:

Depinde unde intri( poti sa intri la setari si sa cauti wi-fi sa dai la mai multe si sa dai pe activare wi-fi daca nu poti avea pe prima pagina fara sa intri in meniu si sa ai sus o bara o tragi in jos si poate sa scrie wi-fi de desubt este o bulinuta si daca o apesi se va face verde atunci s-a activat)sper ca te-am ajutat