| Ely3434 a întrebat:

:*! Mi-am activat o extraoptiune, sunt pe Vodafone. Se numea Optiunea 5 cu 2000 mesaje, 100 minute si 50 mb. Am primit mesaj cu confirmarea ca mi s-a activat, pot trimite mesaje dar când încerc sa intru pe net nu-mi merge. De obicei am wi-fi in casa dar când mai plec undeva as vrea sa intru pe internet. Cum pot face?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ia legatura cu un operator Vodafone, suni la numarul de relatii cu clientii si un angajat de-al lor va fi incantat sa te ajute in legatura cu problema internetului. E posibil sa nu se fi activat bine o eroare ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa umbli prin setarile de conectivitate, sau setari internet. Nu stiu ce telefon ai si difera de la o marca la alta. Oricum sigur e vorba de ceva setari, daca iti bati un pic capul pe acolo vei reusi sa rezolvi problema

| Ely3434 explică (pentru anonim_4396):

Am un Nokia Lumia 520. Am încercat la setări. Dar la net nu scria nimic înafara de wi-fi si te partajarea internetului. Mersi happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ely3434):

In cazul acesta cel mai indicat este sa suni la *222 unde intri intr-o discutie cu un operator si acela sigur iti va explica care este problema

| Ely3434 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult! :*

| Hakuouki a răspuns:

Depinde ce telefon ai, eu am Blackberry si am aceeasi problema, am inteles ca problema porneste de la ei, au problema cu acest tip de telefoane si daca vreau sa navighez pe internet am alta optiune de 5 euro. Ia legatura cu ei daca ai alt telefon, e posibil sa fie de la tine sau sa fie aceeasi problema.

| Ely3434 explică (pentru Hakuouki):

Am un Nokia Lumia 520. Am o extraoptiune de 5 euro. O sa încerc. Mersi multwinking

| Love4Music a răspuns:

Nu ai activat serviciu data mobile pe acel telefon.
Suna la serviciu clienti si roaga-i sa ti-l activeze.

| KeepcalmandloveToto a răspuns:

Când ai activat optiunea bănuiesc şi că ţi s-a spus ceva de genul ça pentru a activa internetul trimite sms la nr... şi vei primi setările de configurare. Încearcă să urmezi acele setări şi sigur îţi vă ieşi! Pupici!

| Ely3434 explică (pentru KeepcalmandloveToto):

Nu stiu sigur, mi-a activat extraoptiunea o prietena. O sa încerc. Mersi :* Pup