| Gaby405 a întrebat:

Se poate schimba display.ul de pe un Samsung Galaxy S3 Neo pe un S3 mormal?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Depinde. La prima vedere par a fi identice. Dar mai bine intreaba pe cineva care repara telefoane din astea ca pot fi deosebiri intre ele si sa nu fie interschimbabile desi intuitia imi spune ca ar putea fi. http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238&idPhone2=6289

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare piese din care este asamblat un aparat sau un utilaj are un cod de fabricatie, care-i defineste caracteristicile (marimea, modul de montare etc). Aceste piese se pot folosi in multe produse diferite, dar acele produse trebuie sa fie proiectate sa functioneze cu piesa respectiva.
E la fel cum si suruburile au dimensiuni si fileturi diferite, care trebuie sa corespunda piulitei.

Daca display-ul are acelasi cod de fabricatie, atunci inseamna ca se poate folosi la inlocuire, in caz contrar nu.

| Clorox a răspuns:

Voi ganditi inainte sa puneti intrebari?

| Nica_Gabriela_1997 a răspuns:

Nu, pentru ca sunt diferite.