| atleticu97 a întrebat:

stie cineva cum pot sa fac upgrade la android 2.2 daca am android 2.1 la un Samsung galaxy 5 (i5500)

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model vine din fabrică cu Android OS, v2.1 (Eclair), upgradabil la v2.2 (Froyo).

Deci, POŢI face şi update OFICIAL de pe site ( direct de pe telefon ) sau folosind Samsung Kies pe care-l poţi downloada de la linkul :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Kies atunci este ok.

Aşa cum ziceam, ar fi preferabil ca ÎNAINTE de asta să descarci şi să instalezi pe Pc programul SAMSUNG Kies de pe site-ul OFICIAL, de la linkul anterior.

Vezi şi :
http://www.gsmarena.com/samsung_i5500_galaxy_5-3371.php

http://www.samsung.com/......AT-support

Toate cele bune.

| codax a răspuns:

Poti face cu Samsung Kies, dar nu se conecteaza la Kies asa ca mai bine o lasi balta ca am incercat si eu toate modurile si nu se conecteaza. funda?

| MariusBM26 a răspuns:

Cel mai simplu.Intri in setari dai software si dai actualizare software (pana la 4.1)

| teo812 a răspuns:

Si eu detin acest model, si am facut upgrade cu aplicatia ODIN, am download-at software-ul oficial al telefonului [2.2] si l-am introdus cu ODIN. Programul este usor de folosit.

| atleticu97 explică (pentru teo812):

Odin il descarc in pc sau in tel?

| teo812 a răspuns (pentru atleticu97):

Eu am folosit cel pentru PC, dar de asemenea am citit si este mai usor cel pentru telefon. poti incerca cu care vrei, iar sa stii ca in KIES mie imi spunea ca nu exista niciun update pentru telefon, asta s-a intamplat acum vreo 7, 8, 9 luni, daca acum se poate nu stiu, nu folosesc KIES. Te sfatuiesc sa faci si root la telefon. Eu am folosit SuperOneClick pentru asa ceva. big grin bafta

| Darius2610 a răspuns:

Cauta pe xda-developers