| Frau a întrebat:

Voiam sa-mi cumpar un telefon nou si ma gandeam la Nokia Lumia 520. Am vazut ca review-urile sunt bune, dar multi spuneau ca bateria nu tine mult. Daca are cineva telefonul si imi poate spune partile bune si rele v-as fi recunoascatoare big grin
Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| EarsOfAFox a răspuns:

Tine mai mult daca dezactivezi conexiunea de date(retea celulara) - 3G/HSDPA, care consuma enorm. Lasi doar wireless-ul. Ajungi la 4-5 zile daca nu-l prea butonezi.
Altfel te tine 2 zile cel mult.
Lumia 520 e telefonul care a salvat Windows Phone de la a pierde Microsoft de tot piata smartphone-urilor. E foarte accesibil, iar ca si prim smartphone ofera destule. Aplicatiile Nokia sunt foarte bune si overall se misca foarte fluid Windows Phone. E drept ca market-ul de aplicatii inca mai are de crescut, dar daca nu esti din categoria acelora care butoneaza prea mult telefonul din plictiseala(fanaticii Android), atunci te va multumi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-al e un telefon foarte bun