| PufiPufulet a întrebat:

Vreau parerile voastre despre SAMSUNG GALAXY S2. Va rog mult, am sa dau si funda!

Răspuns Câştigător
| Mrme a răspuns:

Samsung Galaxy S II (GT-I9100) este un smartphone realizat și produs de către compania sud-coreeană Samsung. Acesta face parte din seria Galaxy și din seria S. Samsung Galaxy S II rulează sub sistemul de operare Android, cea mai recentă versiune fiind Android 4.1.2. (Jelly Bean), iar cea mai veche fiind Android 2.3.3. (Gingerbread). Este succesorul lui Samsung Galaxy S, diferențele dintre cele două dispozitive fiind aspectul și un hardware îmbunătățit semnificativ. Este de asemenea predecesorul lui Samsung Galaxy S III, o versiune lansată în mai 2012.
La vremea lansării, Samsung Galaxy S II a fost cel mai subțire smartphone, având grosimea de doar 8, 49 mm, exceptând cele două ridicături care au majorat grosimea la 9, 91 mm. Galaxy S II are un procesor cu două nuclee de 1, 2 GHz cu un sistem Exynos pe cip (SoC), un RAM de 1 GO, un ecran Super AMOLED Plus de 10, 8 cm (4, 3 inchi) și o cameră de 8 megapixeli cu bliț incorporat și cu o rezoluție la înregistrarea videoclipurilor de 1080p.
Bateria care poate fi încărcată durează circa 10 ore în condiții de utilizare continuă sau două zile în cazul folosirii reduse. Conform Samsung, Galaxy S II este capabil de 9 ore de convorbire neîntreruptă în rețea 3G și 18, 3 ore în 2G

2 răspunsuri:
| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Eu iti recomand sa iti cumperi mai degraba un galaxy s2 plus dar sa astepti pana pe 22 noiembrie cand vor veni reducerile black friday.

Stai cu ochii pe acest produs aici: http://bit.ly/1fdOwm1

| Rockat a răspuns:

Samsung Galaxy S2 este inca un telefon modern, el a revoluitionat mult tehnologia telefoanelor, este inca un telefon foarte buna si merita sa il ai.