| Vasi321 a întrebat:

Iphone 4 sau Samsung galaxy s2? 49% -51% vreau si parerile voastre

Răspuns Câştigător
| AlexandruUrsachi a răspuns:

Buna ziua,

Cu siguranta Samsung Galaxy S2. N. Display-ul are pe diagonala 4.3 inch SUPER AMOLED PLUS, design subtire si elegant. Grosimea telefonului este de doar 8, 49 mm. Telefonul vine cu aplicatia social hub preinstalata ( facebook, twitter, google plus ). Camera este de 8.0 MP si are un blitz led, iar camera din fata ( frontala) este de 2.0 MP.
Acum una dintre cele mai importante specificatii a telefonului. Procesorul Cortex A9 Dual core de 1200 MHz, merge la o viteza uimitoare, poti naviga pe net linistita. Sistemul de operare este Android 2.3 dar poti sa-i faci update la 4.1. Aplicatii ai o gramada. Poti sa le iei gratuite de pe Google Play si Samsung Apps. Telefonul mai vine cu aplicatia preinstalata Document Viewer. Poti vizualiza/edita documente word, power point etc.

Uite si cateva magazine online care vand Samsung galaxy s2. Poti face o comparatie intre preturile tuturor magazinelor si cumperi de la cel care e mai iefitn.

http://tiny.cc/kapimw
http://tiny.cc/kbpimw
http://tiny.cc/ecpimw
http://tiny.cc/8cpimw
La toate magazinele ai livrarea gratuita, garantie 2 ani si daca nu esti multumita de produs il poti returna in maxim 30 zile!

5 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Samsung Galaxy S2!
Convinge-te si tu de ce:
http://smartphones.venturebeat.com/......-Galaxy-S2

| BelleStar a răspuns:

S2 fara discutii. e mai bun si ca 4s
http://www.youtube.com/watch?v=t78KfESnFE0 uite un exemplu.

| Gabriella_Ana_1990 a răspuns:

Samsung galaxy s2 s-a dovedit ca e mult mai perfomant

| InGeR aLb a răspuns:

Iphone 4 - E mult mai rezistent si Samsung Galaxy s2 mi se pare prea mare, stiu pe cineva care are un Samsung Galaxy s3 si mi se pare enorm! E ca un fel de mini tableta, nu prea arata ca un telefon normal. Iphone 4 e mult mai bun! Parerea mea! big grin

| Crysess12345 a răspuns:

Din cate stiu eu, Iphone are foarte multe limitari, si aici vorbim si despre sistemul de operare ca nu prea are asa de multe optiuni ca si Androidu, dar in special ce ma inerveaza pe mine la un Iphone, este ca nu ai voi sa trimiti prin bluetooth absolut nimic (altui telefon care nu e marca Apple)
2 la mana, la Iphone nu poti sa-i bagi MicroSD..deci esti limitat la memoria telefonului...(mi se pare penibil), SGS2 are 1 gb ram, Iphone are 512, sistemu de operare mananca destul de mult, deci 512 nu-ti va fi de ajuns.
Daca iti place sa fii limitat, Iphone este pentru tine, daca iti place sa mai experimentezi cu sistemele de operare, Androidu este al tau, vb din propria experiente, Androidu mi se pare foarte tare frate...
PS. uitate si la pret, Iphone este mult mai scump decat SGS2, dar este mult mai slab, comparatie intre procesoare, amundoua dual core, dar SGS2 este mai bun, camera secundara la SGS2 este mai buna, exista foarte multe aplicatii de Android, parerea mea este ca Samsung este peste Apple, Apple este mai scump doar din cauza numelui, nu tot cei scump inseamna ca e si bun, Bafta