| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Am un telefon Huawei Y3 II si acum cateva zile telefonul a facut actualizare automata a sistemului de operare iar dupa ce a facut asta, telefonul se descarca foarte repede desi il folosesc la fel ca inainte(pentru vorbit, ascultat muzica, facut poze) si se incarca greu. A luat-o razna. Ieri l-am pus la incarcat...de la 71% in 10 minute a ajuns la 67% desi era la incarcat. Inainte, cand ascultam 30 de minute muzica la casti se descarca cam 2% iar acum pentru 5-10 minute se descarca 10%. Ce s-a intamplat cu el? De ce se comporta asa? Ajutati-ma! Ce as putea face ca sa fie ca inainte?

As dori sa instalez si un antivirus pe el. Ce imi puteti recomanda? Ce spuneti de AVG Antivirus pentru Android? Vreau un antivirus care sa nu incetineasca sistemul si sa nu consume mult din baterie si desigur unul eficient.

2 răspunsuri:
| MadHOuse a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda antivirus pe telefon e cea mai mare porcarie nu ajuta la nimic..incearca un hard reset si vezi daca da rezultate.

| Iverol a răspuns:

Incearca sa instalezi stock rom-ul de pe site-ul Huawei. (ESET e cel mai bun antivirus)