| edysimion a întrebat:

Htc one sau s4 sau note2? Propuneti si voi un telefon care sa se incadreze in pretul celor 3 big grin

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

HTC One cu siguranţă!

| vlad89c a răspuns:

Hey ^-^
Pai sa le luam pe rand...
->Note 2-ul e dintr-o generatie mai veche, e foarte mare si ai nevoie de buzunar special pentru el, camera e slaba (8mp) in comparatie cu a celorlalte 2 smartphoneuri iar claritatea imaginii este de 2x mai slaba (densitatea pixelilor).
->S4 este un device extraordinar, doar Lg G2 se poate mandri ca ''l-a ajuns''.
Deci S4 e de ultima generatie (fara S5), il recomand.
->HTC One nu se lasa nici el mai prejos, doar ca displayul e putin mai mic. Camera este de 4MP dar asta doar induce in eroare, de fapt are o camera extraordinara si nu prea mai este mult de adaugat, are cam aceleasi specificatii ca si S4. Acum depinde daca iti place ca ecranul (displayul) sa fie mai mare, sau mai mic.
->Pe langa aceste 2 (S4, HTC One), iti recomand si LG G2, care la fel, este extraordinar, si parca, putin mai avansat decat S4.
Te las sa te convingi singur/a:
Note 2: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_ii_n7100-4854.php
S4: http://www.gsmarena.com/samsung_i9500_galaxy_s4-5125.php
HTC One: http://www.gsmarena.com/htc_one-5313.php
LG G2: http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php

Poti lua in considerare ca S5 a aparut pe piata, si poate mai astepti putin pana ii scade pretul si/sau apare la oferte in vreo retea. Pretul lui actual e 3100 lei.

| ShukaruCobraPrintulSpanieiSuhara a răspuns:

HTC One fara discutii. Arata si se simte ca un telefon premium, fata de paletele de tenis care scartie din toate incheieturile cand le folosesti de la Samsuck.

| edysimion explică:

Si daca as adauga la cimparatie un Iphone 5 care ar fi mai bun? big grin

| vlad89c a răspuns (pentru edysimion):

rolling on the floor La iphone platesti marul de pe spate nu produsul. Cu siguranta S4 ar fi mai bun, sau daca, asa cum am spus, iti place un display mai mic, atunci HTC.