| clementine667 a întrebat:

Huawei Mate 20 lite, e o problema legata de baterie. Cand m-am culcat era procentajul la 89% iar cand m-am trezit era 76%. stie cineva care ar putea fi cauza? Il am de o luna si e prima data cand face asta.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Battery drain overnight. O problema cunoscuta deja la telefoanele cu Android. Nu prea ai ce sa-i faci, doar sa te rogi sa se rezolve prin update-uri viitoare.

Pana atunci vezi ce aplicatie iti consuma baterie multa atunci cand nu o folosesti ( in background ). Cateva exemple populare ar fi : Snapchat, Facebook.
Gasesti mai multe detalii pe Google. Scrie asa: "Battery drain overnight Android".
Un factory reset si instalare a aplicatiilor pe clean ( fara sa-i dai sa restaureze back-up sau altceva ) s-ar putea de asemenea sa te ajute.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să fim serioși: te așteptai ca procentajuil să fie mai mare dimineața decât era seara?

| Furnicuta000 a răspuns:

Cam mare diferenta. Asta inseamna ca telefonul tau consuma mult in stand by. E normal sa consume baterie in stand by dar maxim 5% e rezonabil peste noapte. Intra la setari, la baterie, acolo unde poti vedea pe ce s-a consumat bateria si spune-mi aici dupa aia care sunt primele 3 lucruri.