| Cristi3672 a întrebat:

Îmi apare pe telefon mesajul că Spațiul de stocare e aproape ocupat...Am șters vreo 6 GB, dar tot 400 MB am disponibil. Știu că PC are Recycle Bin, telefonul are și el ceva?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Da si telefonul are cos, de exemplu la poze, la note, si mai stiu eu pe unde is cosuri, ce stertgi merg acolo.Treb sa intri acolo sa le stergi definitiv, apoi o sa ai spatiu mai mult.

| literallythesamebruh a răspuns:

Verifică ce aplicații îți mănâncă memoria și fă o curățenie generală.

| nevermind1234 a răspuns:

Ștergi de obicei cache-ul de la fiecare app? Ca acolo se aduna si pana la 1Gb de app. Sunt aplicații care pot face asta cum e CCleaner, sau manual.

| vladutzuu27 a răspuns:

1. Telefonul mai nou are cos, sterge
2. Uita-te ce ocupa spatiu și șterge/muta in cloud sau pe un drive/card extern
3. Șterge cache-ul, din setări>stocare

| Cristi3672 explică:

Am șters 10 clipuri care însumau 6 GB și nu s-a golit nimic! Am șters și cache și nimic...Nu știu unde s au ascuns?!