| Desembra133 a întrebat:

Imi mai pot duce telefonul la garantie daca am rootat telefonul? Sau daca ii scot rootul inainte sa il duc?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Root-ul si schimbarea ROM-ului sunt interventii asupra software-ului telefonului, iar in conditiile de acordare a garantiei este precizat ca interventiile asupra software-ului telefonului duc la pierderea garantiei.

Update-ul la Android 2.3.4 a fost lansat recent de catre Orange si din pacate nu exista inca un termen pentru disponibilitatea update-ului urmator.

https://www.orange.ro/......ntia-64859

Bula
| Bula a răspuns:

Amin!
Vei baga la pusculita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. ai pierdut garantia daca ai facut root.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Nu sunt expert dar cand il rootezi, deblochezi ceva anume in telefon ca sa poti.nu stiu sigur daca scoti rootu se reactiveaza acel lucru. eu zic sa il scoti, sa il duci ca poate nu isi dau seama.

Răspuns utilizator avertizat
| KlaudiuRad a răspuns:

Daca defectul nu e din cauza ca ai facut ceva prin root, atunci nu pierzi garantia. Numai asa o pierzi daca ai sters sau ai modificat ceva la sistem folosind root-ul