| Costi2021 a întrebat:

Îmi puteți spune și mie site-uri care cumpără telefoane mobile? Am de vânzare două telefoane mobile.

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Orice amanet
altfel, firme care sa cumpere nu am auzit, dar pe olx poti sa le vinzi altor persoane (nu site-ului in sine)

| Costi2021 explică (pentru Zuzu1991):

Ar mai fi varianta cu buy back de la operatorul de telefonie mobilă unde este vorba și despre un abonament de date și voce la mijloc.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Olx.ro

| Costi2021 explică (pentru Violleta2022):

E bun și OLX.ro, dar nu este ceea ce căutam eu.

| Vântulalb a răspuns:

Site-urile nu cumpara. Tu vinzi altora prin intermediul lor. OLX, lajumate, publi24, etc.

| Costi2021 explică (pentru Vântulalb):

Cineva pe un portal de telefoane mobile mi-a zis că există și site-uri care cumpără telefoane mobile. Probabil se referea la cele de Amanet.

| Vântulalb a răspuns (pentru Costi2021):

Poate...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Costi2021):

Nici un amanet nu cumpara telefoane SH online, fiindca nu au cum sa le verifice, asta se poate face doar in magazinul lor.
Desi ei pot vinde online, fiindca marfa este deja verificata, altfel risca sa fie dati in judecata, ca au vandut ceva ce nu functioneaza.

Mai poti vinde pe ebay daca ai cont si esti eligibil.

Răspuns utilizator avertizat