| AlexrAul456 a întrebat:

Imi recomandati si mie un telefon cu touch bun pana in 1300 lei?
M-am gandit la Allview X1 Soul. Alte pareri?

15 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diverse modele la linkul :
http://www.emag.ro/......ricedesc/c

http://www.pcgarage.ro/......e-24-luni/

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Cea mai bună alegere e LG G2.

| RB26DETT a răspuns:

Http://www.cel.ro/......g-white-l/ bate S5-ul la jocuri si multe altele! Costa putin mai mult decat ai dar nu vei avea treaba cu el, micut, compact, rezistent la apa, 2 Gb RAM, procesor quad core foarte performant, gpu foarte bun, camera de 20 mpx, o gramada de chestii de la Sony de care te vei bucura din plin, sticla este shatterproof, daca-l scapi pe jos nu se sparge[ teoretic ] are un fel de folie pe ecran, protectia la spargere a ecranului, iti recomand sa-i pui folie imediat ce ti-l iei, protectia aia se zgarie! Daca o dai jos pierzi garantia dar sticla nu se mai zgarie :P Iti recomand xperia Z1 compact sau chiar Z1 daca nu-ti plac telefoanele mici! Nu te uita la Allview x1 soul, stiu pe cineva nu prea multumit de el, sacadeaza dupa ceva timp prin meniu, are lag si toate alea, la jocuri se descurca mai naspa decat un xperia M care costa undeva la 500 ron... alegerea este a ta! Te mai poti uita la xperia M2 aqua, la xperia SP [astea 2 nu-s asa performante dar sunt mai ieftine, in schimb ambele bat x1 soul! ]

| AlexrAul456 explică (pentru RB26DETT):

Nu prea sunt fan Sony, nu-mi prea place sticla aia a lor, plus ca e cam grosut telefonul sad

| RB26DETT a răspuns (pentru AlexrAul456):

Este rezistenta la socuri, acum depinde de care socuri ca daca dai cu ciocanul in telefon nu rezista laughing, da, este grosut, este micut dar il tii foarte bine in manawinking il folosesti cu o singura mana etc... este un telefon super performant! Eu asta as alege, poti sa te uiti la Z1, este mai mare la aceleasi specificatii, aproape... iti spun eu ca Sony sunt mult mai de calitate decat Samsungwinking Dar orice ai face, nu-ti lua Allview! Dai multi bani pe totul dar totusi nimic, are multe chestii x1 soul dar si multe minusuri, foarte multe!

| Zaygon a răspuns:

Eu am X1 Xtreme si e ok. Mai este bun si X2 Soul. Ori cum Allview aduce telefoane din China si doar le pune softul lor. Cauta Gionee si o sa iti dai seama.

| SorinaSuciu a răspuns:

Cel la care te-ai gandtit tu e foarte ok.
tot de la Allview mai e si modelul extreme sau viper.
ai mai putea sa iti iei un S4 mini (dar ecam mic)
eu am un Allview v1 viper si sunt foarte multumita

| AlexrAul456 explică (pentru SorinaSuciu):

Da chiar e mic s4 mini...

| CatalinOrzan a răspuns:

Samsung Galaxy S3.

| catalin112 a răspuns:

Salut Alex, de curand eu mi-am cumparat de curand un Allview X1 Soul, sunt super multumit de el, insa are si el dezavantajele lui... senzorii nu merg foarte ok, de exemplu senzorul de vizualizare al fotografiilor, merge extrem de aiurea, se cam incalzeste, dar e acceptabil laughing, pe tel am dat 1.050 lei, cumparat acum 2 luni...

Eu ti-as recomanda sa ti-l cumperi, are cateva functi care te vor uimiiwinking

| ValiR a răspuns:

Salut,
Iti recomand sa mai pui 26 de lei si sa achizitionezi Samsung Galaxy s4.
Transportul de pe site- ul respectiv este gratis.
http://www.price.ro/......729553.htm
Bafta!

| AlexrAul456 explică (pentru ValiR):

Nu ....nu vreau s4, pentru ca e facut dintr-un plastic prost

| AlexToma a răspuns (pentru AlexrAul456):

S4? plastic? nu cred. capacul este dintr-un policarbonat de calitate, mai bun la ca s3. eu ti-as recomanda un S4 black edition, e un policarbonat care imita pielea.

| AlexrAul456 explică (pentru AlexToma):

Mdaaa...da dar e ceva foarte asemanator cu plasticul.

| anonim2000ano a răspuns:

Telefonul pe care l.ai ales nu e prea bun

Eu ți.as recomanda Samsung galaxy S3