| Yohei a întrebat:

In legătură cu Android 10 la Huawei p20 Pro, am verificat daca are vreo actualizare(manual), nu are nimic, am un prieten cu Huawei p20 pro și el a facut acel update, iar mie nu, de ce oare?

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Depinde de modelul exact daca e identic, sunt variatii ale modelului si in functie de tara pentru care a fost destinat sa functioneze. Si uneori chiar daca telefoanele sunt identice, limiteaza ei numarul de terminale care primesc update in 24 de ore ca sa nu suprasolicite serverele si conexiunile lor. Samsung procedeaza asa de ani intregi.

| MihaiDenis a răspuns:

Poate el are alta versiune si a primit update-ul. exista multe versiuni CLT-L09, CLT-L29 (Global), CLT-AL00, CLT-AL01, CLT-TL01