| vegeta a întrebat:

Intrebare care este mai bun Samsung j5 2016 sau Huawei p 8 lite? am un prieten care are un p8 lite si eu am j5 2016 si el imi spune ca e mai bun al lui ca are procesoru mai bun al lui este octa- core si spune ca are nu stiu cate nuclee si al meu este Quad-Core intrebare iar care este cel mai bun procesor?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Luati breh si rulati amindoi un Geekbench, AnTuTu, de-astea. Ala care are scorurile mai mari, ala e mai bun, si cu asta basta.

| OnePiece a răspuns:

P8 lite e mai bun si mai ieftin... J5 scoate 1500 in Geekbench, mai putin ca Huawei Y5 II care e vreo 400 de lei. Nici unul nu exceleaza la camera, dar eu zic ca P8 lite sta putin mai bine deoarece are multe functii de pe P8. La baterie, J5 2016 sta mai bine (3100 vs 2200) ca si la ecran (5'2'' vs 5'', AMOLED vs IPS).

Eu as alege P8 lite pentru ca e mai ieftin cu vreo 200 de lei si mai bun overall.

| vegeta explică (pentru OnePiece):

Spui ca telefoanele nu exceleaza la cameră! Au o cameră de 13 mg pixeli cum adică nu excelează?

| OnePiece a răspuns (pentru vegeta):

Nu conteaza doar megapixelii.

| TronHD a răspuns:

J5 este mai bun ia Huawei-ul