| alienkros a întrebat:

Iphone 5 white or black..As vrea black dar se zgarie too easy... Credeti ca daca as pune pe el Zagg ishield si o husa l-ar proteja(pe negru)Dar totusi nu as vrea o mie de folii+husa ca strica din frumusetea tel. Deci, white or black?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Iphone alb nu prea este alb ca nu prea are ce sa fie alb ca la iphone 4.La 5 spatele deja nu mai este alb este silver ceva cenusiu darnu albulala de la 4.Ca urmare ce sa zic alb era bun cum este 4 ca pe alb nu se observa asa debine amprentele si nici zgirieturi.Dar daca il pui in husa ce importanta mai are culoarea.Eu tin telefoanele asa fara nimic pentru ca de aia sint telefoane sa tii asa cum sint ele nu bandajate.Pai daca e sa le pui in husa nu stiu de ce n-au facut astia un telefon pus intro cutie de tabla si aia era.Si daca se zgirie ce doar e telefon.Dac ati avea oare o masina ce a ti face ati tine numai in garaj sau ati bandajao la fel sa nu cumva sa se puna parful pe ea? Ce mai chestii si la voi cu carcase la telefoane.Dar vorba aia ceI care fac carcase sa moara de foame.Lasa sa faca si aia milioane daca clienti sint destui.Eu unde sint nu am vazut masina nezgiriaita.De telefoane ce sa mai zic.Dar na acum fiecare cu cel doare.Eu la iphone ca culoare as alege alb.Resti cu huse nu-s de acord.Dar este doar parerea mea.Un telefon asa este frumos sal tii asa cum este el, casi tu ai zis ca dacai pui prea multe wcarcase, huse ii strici din design, o sa vezi carcasa, husa si un ecran.Si apoi mai dai bani si pe huse carora nu le vad rostu.Cind o sa faci telefonul ala paraf de denturi si scrach-uri atunci el nu prea mai valoareaza cine stie ce, deci iti vei lua altu ca mereu apar chestii noi.Mai mult de 2-3 ani nu tii un telefon.

| Alrawan a răspuns:

Aş spune mai bine black.
Pui o husă ( ai de unde alege, sunt o grămadă de modele, superbe ) + o folie şi gata. Oricum dacă ai grijă de el nu se zgârie aşa uşor, şi rămâne intact mai mult timp. happy
Alb. e mult mai delicat happy

| mobile a răspuns:

Salut,
Culoarea tine clar de gustul tau, parere personala:"eu cand imi cumpar ceva nou imi ascult primul instinct, pe care l-ai placut prima oara? " cat despre protectie gasesti pe www.magazingsm.ro foarte multe modele de huse pentru iPhone 5 si slim si dure, in functie de anotimp, de vreme, de calatorie etc, si folie de protectie display. Intra in link-ul asta si poate gasesti ceva sa-ti placa :) http://www.magazingsm.ro/cautare/husa-iphone-5
Salut!