| alienkros a întrebat:

IPhone 5 Black vs white? Vreau pe negru dar am văzut un video pe YouTube cum ca nu rezista nici la cea mica atingere cu cimentul Adică se zgârie si se face hidos... Ce sa fac? Nu lua-ți in considerare ca il pun carcasa, lua-ți in considerare ca estebsimplu fara nimic ca sa îl protejeze. Se merita sa iau negru, sau mai bine merg pe alb....Ambele imi plac. FUNDA

6 răspunsuri:
| deepinlovewithyou a răspuns:

Eu as zice pe negru. Arata si mai bine ( dupa mine ) si nu se murdareste usor fata de Iphone 5 White. In general, telefoanele de culoare alba se murdaresc foarte usor, am eu cativa colegi. Eu iti propun sa-ti pui o carcasa din cauciuc, silicon sau plastic, ca sa nu ai probleme! Funda?

| Anonim0078965 a răspuns:

Asculta-ma pe mine, nu conteaza materialul. Iti zic din propria experienta, am avut pe alb si s-a murdarit asa de tare incat numai vedeai albul. si daca il tii in blugi se coloreaza.Deci te sfatuiesc sa iei negru! bafta!

| 20ionel20 a răspuns:

Asta nu tine de culoare tine de material si daca e original totusi iti recomand negru deoarece mai mult fetele au iphonuri albe. Sper ca te-am ajutat.big grin

| A4T3Ch a răspuns:

Eu as merge pe negru,exact cum a spus si ionel,conteaza materialul si daca e original happy si,iti dai seama,ca daca e chinezarie,daca cel negru se face urat, ala alb nu mai zic, deci, parerea mea, Negru.

| J0keR1797 a răspuns:

Eu zic ca mai bine mergi pe alb se vede si foarte misto. Din punctul meu de vedere albul este mai bun si mai frumos ca negrul! Funda?

| paul9639 a răspuns:

Fara suparare, are dreptate featboy, eu am iphone 5, negru si marginea este zgariata toata(chiar daca il am de 2 luni ).Pot sa va si explic, deoarece iphon-ul negru are marginea mata si neagra pentru a obtine culoare ei au vopsit marginea. Iphone 5 pe alb nu are marginea vopsita o are gri iar marginea care se zgarie e gri si nu se observa asa tare oricum se zgarie.In concluzie, iti recomand albul!