| ANACTC a întrebat:

Iphone 5s sau iphone 6?
argumentati
funda

Răspuns Câştigător
| MihaiRaul96 a răspuns:

Salut, cam asa am fost si eu acum cateva luni cand mi-am schimbat telefonul. Diferente mari nu sunt Ecran Iphone 6 de 4.7 inches, spre deosebire de 4.0 inches, iphone 6 are procesor A8 celalat A7 si bateria putin mai mare pe Iphone 6, nu cu mult! Asa acum ca ti-am dat cateva informatii, depinde de tine, ce preferi un telefon mai mic, care merge la fel, elegant si putin mai ieftin? Sau un telefon mai mare, elegant si mai scump. Iphone 6, este un telefon cu un soft/componente vechi de 2 ani. Eu am ales Iphone 6 deoarece imi plac telefoanele mai mari, dar te-as sfatui sa-ti iei 5s, este mai usor de folosit(Ma refer la marime) si foarte elegant, se misca la fel. PS: Nu-ti da update la iOS 9, ca are bug-uri, la baterie, control center, si sacadeaza uneori, asteapta iOS 9.1 sa le rezolve. Salut!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Apple iPhone 6 (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| Adry05 a răspuns:

Iphone 6, fiind model mai nou normal ca e mai "upgradat".

| OnuOnulică a răspuns:

Alege cu încredere iphone5s. E exact la fel de bun ca și iphone 6. Singura diferență fiind ecranul.