| MirunaMuffin a întrebat:

Iphone 5 sau 5c? Voi ce ziceti? Argumentati. Funda happy

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Iphone 5.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna

Iphone 5.
Mult mai bun si mai frumos.

| floriasdfg a răspuns:

Eu aş alege 5, dintre cele două, pentru ca arată mai bine. Singurele diferenţe dintre ele sunt că Iph 5C este disponibil în mai multe culori, însă materialul carcasei e ceva mai prost decât cel folosit la Iph 5, iar Iph 5C are camera pentru FaceTime HD, mai bună decât cea de la Iph 5. Diferenţa de preţ e de aprox 400 de lei, Iph 5C fiind mai ieftin.

| paulpaul25 a răspuns:

IPhone 5c, pentru ca e mai bun din punct de vedere al specificatiilor, poti sa te uiti singura la detalii si sa le compari. Ruleaza mai bine ios 7, mai fluid.
Daca iti cumperi un iPhone 5, cel mai probabil o sa-i pui o husa, sau un bumper de plastic sau silicon, ceva ca sa il protejeze. Iphone 5c are deja carcasa aceea din plastic, deci are un fooaarte mic avantaj. E un lucru minor, in general se merita 5c pentru ca e mai potent si mai rezistent.

| MeMe123 a răspuns:

Hey, Samsung S4winking NU Iphone... :p

| ExXxTxAxSxYx a răspuns:

Iti spun eu ca 5c e mai bun mai avasat prin multe chestii, daca nu esti sigur cauta pe google si vei gasi detaliile! Sper ca te-am ajutat, bafta.

| ςσsmiη a răspuns:

Iphone 5, dintr-un singur motiv: e mai frumos.

| Biian a răspuns:

Iphone 5c are cu multe mai mult decat iphone 5 cum ar fi are c in fatahappy

| Soare_Mihai_1996 a răspuns:

Uite un site unde sa le analizezi
http://www.phonearena.com/......83,7378%20