| alexsaxx2323 a întrebat:

Iphone 6s sau iphone 6
La care din acestea tine bateria cu adevarat mai mult si se incarca mai repede?
Multumesc

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Telefoanele sunt vechi, daca au bateriile originale sunt praf. Foarte multe dintre ele au bateriile stricate, dar inca duc. Al meu iphone 6 inca duce o zi intreaga cu muzica, date mobile, wifi, vorbit, etc.

Ceea ce imi place la Apple, este ca in setari la Battery, imi arata informatia "Your iphone battery may need to be serviced." Si totusi bateria duce inca mult si bine.

| gelu1970 a răspuns:

Ambele sunt o suferinta. indiferent care il cumperi nu iti tine bateria pana la sfarsitul zilei. doar daca il folosesti pentru apeluri telefonice. si vorbim de la 7 dimineata la 10 seara. daca il folosesti si pentru you tube, Facebook, wapp, poti sa te gandesti sa iti iei incarcatorul cu tine. ca sa nu mai vorbim de jocuri.

| skaterboi2002 a răspuns:

IPhone 6s este mult mai perfomant ca 6 in toate cazurile. deci, iPhone 6s

| g3c3piciu3 a răspuns:

6s

| MorioMD a răspuns:

Dupa logica mea ar trebui sa tina mai mult iPhone 6s dar dupa capacitate iPhone 6 il intrece pe 6s. Acum depinde ce faci pe el.

iPhone 6s baterie: 1715mAh
iPhone 6 baterie: 1810mAh